Ból przy zabiegach depilacji laserowej

Jest, czy go nie ma? A jeśli jest, to czy duży?

Jak przed każdym zabiegiem, tak i przed depilacją laserem, tego typu pytania zawsze się pojawiają. To całkiem normalne. Nikt z nas nie lubi cierpieć, nawet w słusznej sprawie, a taką jest tu gładkie ciało, wolne od niechcianego owłosienia. Choć do wyboru mamy całkiem sporo metod depilacji, to wybierając się do gabinetu kosmetycznego, warto zapytać, jak wygląda sytuacja, gdy chodzi o ból przy zabiegach depilacji laserowej.

Jedną z odpowiedzi, którą możemy dość często usłyszeć, jest: wszystko zależy od… . I tu poznamy kilka czynników, które na komfort zabiegu mają duży wpływ.

Indywidualny próg bólu

U każdego z nas może być inny, a podczas epilacji będziemy mieli okazję go poznać. Nie jest to jednak ból nie do zniesienia, nawet u osób z bardzo dużą wrażliwością. Jest to możliwe dzięki specjalnej nakładce chłodzącej, którą posiadają lasery diodowe oraz systemowi zasysania skóry.

Duży wpływ na odczucia podczas zabiegu depilacji laserem ma profesjonalna i fachowa obsługa urządzenia. Ważne, by wykonany był dobrze i skutecznie, a nie szybko, dbając o to, by głowica lasera była systematycznie schładzana, minimalizuje się bolesność zabiegu.

Mocne, grube i ciemne włosy

Osoby z tego typu owłosieniem mogą odczuwać większy ból. Jednak skuteczność usunięcia włosów jest dużo większa, niż w przypadku włosów jasnych i cienkich.

Miejsca bardziej i mniej wrażliwe

Decydując się na depilację laserem, trzeba wiedzieć, że usuwanie owłosienia na nogach będzie inaczej odczuwane niż w okolicach bikini, czy pod pachami. Skóra na nogach jest grubsza i mniej wrażliwa na ból, niż w dwóch pozostałych miejscach. Jeśli okaże się, że bardzo boli nas depilacja łydek, warto przemyśleć, czy depilacja pach jest dla nas. By złagodzić odczucia strzałów lasera, możemy przed zabiegiem użyć kremu znieczulającego. W dobrze wyposażonych klinikach, można go otrzymać w cenie zabiegu depilacji.

Jak jest naprawdę z tym bólem

Przeglądając fora internetowe, spotkać się można z różnymi opiniami na temat bólu przy zabiegach depilacji laserowej. Od najbardziej skrajnych po bardziej wyważone. Jak zwykle, prawda leży gdzieś pośrodku i w tym przypadku, jest sprawą bardzo indywidualną.

Poza tym, wiele zależy od sprzętu, jaki był użyty podczas depilacji. W gabinetach używane są różne rodzaje laserów, a bywa, że to, co nazywane jest laserem, okazuje się urządzeniem IPL. Dowiemy się tego, jeśli gabinet stawia na uczciwość i profesjonalizm.

Pojedynczy zabieg nie wiąże się z tak dużym kosztem, by nie warto było spróbować i przekonać się, jaki naprawdę jest ból przy zabiegach depilacji laserowej.