Po co nam depilacja?

Depilacja, choć często wiąże się z chwilowym cierpieniem, ostatecznie przynosi przede wszystkim dobre samopoczucie. Gładkie ciało cieszy nie tylko oczy, ale sprawia przyjemność podczas dotyku.

Oto kilka powodów, dla których wciąż tak wiele osób, zarówno kobiet, jak i coraz więcej mężczyzn, decyduje się na zabieg depilacji.

Uwielbiamy gładką skórę

Jest ona bowiem miła w dotyku dłonią i podczas pocałunku ukochanej osoby. Większość kobiet nie wyobraża sobie dziś owłosionych nóg. Zwłaszcza brunetki, u których niechciany zarost widać dużo bardziej, niż u blondynek.

„Dotknij i zobacz, jaka gładka” – słyszy niejeden mężczyzna z ust partnerki tuż po depilacji. I przyznaje jej rację. Choć są wśród mężczyzn zwolennicy naturalnego zarostu u pań, to wciąż stanowią oni mniejszość.

Ze względów estetycznych i higienicznych

Depilacja w okolicach intymnych należy chyba do najmniej przyjemnych, ale i w tym przypadku kobiety wiedzą, że warto się poświęcić. Nie każda z pań decyduje się na depilację brazylijską, uważając, że wąski pasek dodaje im uroku i nie czują się dzięki niemu całkiem bezbronne. Często robią to też przez wzgląd na partnera.

Z kolei depilacja pach, wiąże się głównie z higieną, ale też dyktowana jest względami estetycznymi. Długie włosy w tym miejscu, to pożywka dla bakterii, choć i tu zdania naukowców są podzielone.

Z myślą o mocno wyciętych strojach kąpielowych i skąpej bieliźnie

Lato, plaża lub basen – idealne miejsce, by założyć mocno wycięty strój kąpielowy, czy skąpe bikini. Trudno wyobrazić sobie, by spod materiału wystawały długie włosy łonowe, stąd miłośniczki opalania i wypoczynku nad wodą, bez chwili zastanowienia, decydują się na depilacje w okolicach intymnych.

Dla siebie i tych, którzy na nas patrzą i wąchają

Depilujemy się dla siebie – by dobrze się czuć we własnym ciele. Tak, jak zakładając szpilki i robiąc makijaż, kobiety pragną czuć się jeszcze bardziej kobieco i sexy, tak depilując różne miejsca swojego ciała, pragną czuć się komfortowo, niezależnie od sytuacji, miejsca i towarzystwa.

By nie czuć się zaniedbanym

Tak myślą niektóre kobiety. Traktują to jak część higieny osobistej – jak mycie się, manicure, czy zadbana fryzura. Depilacja w wybranych miejsca, to z czasem normalny rytuał dla tych, którzy nie korzystali z depilacji laserem. Nie żałują jednak czasu i pieniędzy, przekonani, że o siebie trzeba dbać.

Dla partnera lub partnerki.

Depilują się nie tylko kobiety, ale też coraz więcej mężczyzn. Wychodzą tym samym naprzeciw często niewypowiedzianym oczekiwaniom drugiej połowy.

Jeśli choć raz zastanawialiśmy się, po co nam depilacja, może tych kilka odpowiedzi, pomoże nam w podjęciu tej nie do końca łatwej decyzji.