Skuteczność depilacji

Decydując się na zabieg depilacji, zastanawiamy się, na ile jest ona skuteczna. Czy poświęcony czas, wydane pieniądze i wycierpiany ból, będą warte efektu, który uzyskamy?

By wybór był jak najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań i możliwości, przyjrzyjmy się wybranym metodom depilacji, o których pisaliśmy już w artykule „Rodzaje depilacji”.

Czy w przypadku depilacji, zabieg najdroższy równa się najskuteczniejszy? Czy może jest inaczej?

Tani, znaczy gorszy?

Tanie metody depilacji. to jednocześnie te najbardziej popularne. Choć prawdę mówiąc, jeśli przyjrzymy się kosztom w skali roku, albo lepiej, kilku lat, to całkowity koszt nie jest wcale taki mały.

Depilacja woskiem

Weźmy dla przykładu bardzo znaną i często stosowana depilację woskiem. Przy czym mówimy tu o zabiegu w salonie kosmetycznym, a nie w domowym zaciszu. Roczny koszt to ok. 1000 zł. Jeden zabieg wystarcza na 2-3 tygodnie, więc całkiem spory okres czasu, by nacieszyć się gładką skórą. Dużo też łatwiej wydać jednorazowo 60 zł, niż kilka tysięcy.

Depilacja kremem

Tańszą od wosku, jest depilacja kremem. Wybierając tę metodę, w ciągu roku wydamy niewiele ponad 100 zł. Nie u każdego sprawdza się jednakowo i jest wystarczająco skuteczna, ale bywa, że do tygodnia czasu, mamy spokój z niechcianym owłosieniem.

Depilacja pastą cukrową

Podobnie tania i skuteczna jest pasta cukrowa. Przez 3 tygodnie nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Metoda ta ma sporo minusów, gdy chodzi o czasochłonność i pracochłonność, ale coś za coś.

Depilacja maszynką do golenia

W skali miesiąca koszt nie jest duży, ale skuteczność jest bardzo krótkotrwała. By cieszyć się w miarę gładką skórą, zabieg trzeba powtarzać co dwa lub trzy dni. Poza tym, w skali roku, czy kilku lat, koszt jest naprawdę spory.

Depilacja laserem, czy rzeczywiście najdroższa?

Z własnego doświadczenia wiemy, że dużo łatwiej przełknąć nam duży wydatek podzielony na mniejsze raty, niż jednorazową wpłatę. Dlatego tak rzadko decydujemy się na drogie zabiegi kosmetyczne.

Pytanie tylko, czy osiągamy przez to zamierzony efekt? Czy może więcej jest strat, niż zysku?

Decydując się na depilację laserem, owszem, musimy jednorazowa ponieść większy koszt, ale w zmian, otrzymujemy naprawdę zadowalający efekt. Gdy dodamy do tego trwałość, praktycznie na całe życie, koszt zmaleje do minimum. Ostatecznie może się okazać, że więcej zapłacimy za kremy do depilacji, które w skali miesiąca wydają się bardzo tanie.

Liczby nie kłamią

Zanim wybierzemy metodę depilacji, może warto usiąść i dobrze przeliczyć zyski i straty. Choć w przypadku zabiegu depilacji laserem, to bardziej inwestycja, niż koszt. Inwestycja w siebie, a zyskiem jest gładkie ciało, zaoszczędzony czas i dużo mniejszy ból.